Kółko szachowe

NIEBYWAŁY SUKCES MOICH PODOPIECZNYCH!!!

W dniu 23 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły osiągnęli WIELKI SUKCES w Turnieju o Mistrzostwo Tarnowa w szachach drużynowych. w Igrzyskach Dzieci. Skład naszej drużyny: Urszula Urbaś (4B), Artur Kościółek (2A), Matusz Łabno (5A), Jakub Hajduk (5B) – 2 MIEJSCE. Natomiast 24 października w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej drużyna w składzie: Karolina Kulas (8A), Jakub Lenart (8C), Krzysztof Wojnarowicz (8C), Karol Mądel (3A) osiągnęła NIEBYWAŁY SUKCES – ZAJMUJĄC 1 MIEJSCE!

 

 

 

 


Opiekun:
mgr Tomasz Maciąg

ZAJĘCIA SZACHOWE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019:

Zajęcia odbywają się co drugi tydzień w sali P.01
W przypadku odwołania zajęć, kolejne odbywają się wg ustalonego harmonogramu!!!

  • 8.01 (wtorek)
    12.00 – 12.45: 1B
    13.00 – 13.45: 5A+5B
  • 9.01 (środa)
    13.00 – 13.45: 4B
  • 29.01 (wtorek)
    12.00 – 12.45: 1C
    13.00 – 13.45: 1A
  • 30.01 (środa)
    13.00 – 13.45: turniej

W klasach 1 – 4: 
I miejsce: Artur Kościółek – klasa 1A,
II miejsce: Jakub Hajduk – klasa 4A,
III miejsce: Mateusz Łabno – klasa 4B.

W klasach 6 – III:
I miejsce: Jakub Lenart – klasa 7C,
II miejsce: Adrian Kloch – klasa 3I,
III miejsce: Krzysztof Wojnarowicz – klasa 7C.

FINAŁ:
1. Jakub Hajduk 4B (1) – Artur Kościółek 1A (3) – 1:2

o 3 miejsce:
2. Mateusz Łabno 4A (2) – Antoni Przybyło 4A (4) –2:0

Oto pary 1/2 finału:

1. Jakub Hajduk 4B (1) – Antoni Przybyło 4A (4) – 2,5:0,5
2. Mateusz Łabno 4A (2) – Artur Kościółek 1A (3) – 0:2

Wyniki turnieju zasadniczego klas I - IV

 Artur KościółekLena WojciechowskaMateusz ŁabnoWiktor BoryskoPaweł WardzałaJakub HajdukJakub Fira
Antoni PrzybyłoJakub MaligKrystian Mikoda
Artur Kościółekx1:00:11:01:00:11:01:01:01:0
Lena Wojciechowska0:1x0:10:10:10:11:00:11:01:0
Mateusz Łabno1:01:0x1:01:00:11:00:11:01:0
Wiktor Borysko0:11:00:1x0:10:11:00:10:10:1
Paweł Wardzała0:11:00:11:0x0:10:10:11:00:1
Jakub Hajduk1:01:01:01:01:0x1:01:01:01:0
Jakub Fira
0:10:10:10:11:00:1x0:10:11:0
Antoni Przybyło0:11:01:01:01:00:11:0x1:01:0
Jakub Malig0:10:10:11:00:10:11:00:1x1:0
Krystian Mikoda0:10:10:11:01:00:10:11:00:1x


Tabela turnieju zasadniczego klas I - IV

L.p.imię i nazwisko:Rozegrane partiePunktyZwycięstwaRemisyPorażki
1.Jakub Hajduk99900
2.Mateusz Łabno97702
Artur Kościółek97702
4.Antoni Przybyło96603
5.Lena Wojciechowska93306
Paweł Wardzała93306
Krystian Mikoda93306
Jakub Malig93306
8.Jakub Fira92207
Wiktor Borysko92207

FINAŁ:
1. Jakub Lenart (7C) – Adrian Kloch (3I) – 2:0
o 3 miejsce:
2. Kacper Majewski (3A) – Krzysztof Wojnarowicz (7C)1:2

1/2 FINAŁU Turnieju Szachowego:
1. Jakub Lenart (7C) – Kacper Majewski (3A) – 2:0
2. Adrian Kloch (3I) Krzysztof Wojnarowicz (7C) 2:1

1/4 FINAŁU Turnieju Szachowego:
1. Grzegorz Jakóbczyński (3B) – Kacper Majewski (3C)0:2
2. Krzysztof Wojnarowicz (7C) – Konrad Nazaruk (7D) – 2:0
3. Kacper Budzik (2A) – Jakub Lenart (7C)0:2
4. Kamil Mądel (2A) – Adrian Kloch (3I)0:2

1/8 FINAŁU Turnieju Szachowego:
1. Karolina Kulas (7A) – Kamil Mądel (2A)1:2 /walkower/
2. Adrian Kloch (3I) – Eryk Piekielniak (2D) – 2:0
3. Konrad Nazaruk (7D) – Jakub Brzozowski (3B) – 2:1 /walkower/
4. Grzegorz Jakóbczyński (3B) – Kamil Rojek (3C) – 2:0
5. Adrian Maciąg (7C) – Kacper Budzik (2A)1:2
6. Oliwer Wrona (3G) – Kacper Majewski (3C) 0:2
7. Jakub Lenart (7C) – Adrian Cich (3C) – 2:0
8. Artur Kościółek (1A) – Krzysztof Wojnarowicz (7C)0:2

1/16 FINAŁU Turnieju Szachowego:
1 Kamil Bugno (3G) vs Adrian Kloch (3I)0:2
2. Eryk Piekielniak (2D) vs Radosław Łoś (3G) – 2:0
3. Kacper Majewski (3C) vs Jan Blicharz (7A) – 2:1
4. Kamil Rojek (3C) vs Filip Bibro (3G) – 2:0
5. Szymon Staniszewski (3C) vs Karol Mądel (2A)0:2 /walkower/
6. Kacper Duras (3B) vs Adrian Cich (3C)0:2
7. Paweł Barszcz (3G) vs Krzysztof Wojnarowicz (7C)0:2
8. Dajana Kłósek (3H) vs Kacper Budzik (2A)0:2
9. Karolina Kulas (7A) vs Gerard Malinowski (3A) – 2:0
10. Adrian Maciąg (7C) vs Magdalena Bednarenko (7A) – 2:1
11. Oscar Jasiak (2B) vs Jakub Lenart (7C)0:2
12. Wojciech Kaczówka (7D) vs Grzegorz Jakóbczyński (3B)1:2
13. Jakub Brzozowski (3B) vs Filip Kozdrój (3G) – 2:0
14. Oliwer Wrona (3G) – Maciej Bartel (3G) – 2:0
15. Bartłomiej Kurczab (6A) vs Konrad Nazaruk (7D)0:2
16. Artur Kościółek (1A) vs Wiktor Kilian (3D) – 2:0


Regulamin I Turnieju Szachowego

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 24 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

  1. Organizator:  mgr Tomasz Maciąg
  2. Cel imprezy:
  • możliwość bezpośredniego kontaktu miłośników gry w szachy
  • wymiana doświadczeń i doskonalenie umiejętności gry w szachy
  • promowanie gry w szachy w szkole
    3. Termin i miejsce turnieju:  kwiecień 2018 roku, sala 1.06
    4. System rozgrywek: turniej zostanie przeprowadzony systemem szwajcarskim P15 (1 runda – 30 minut, po 15 minut na każdego uczestnika) oraz dla klas 6, &, II, III systemem pucharowym – przegrywający odpada (do dwóch zwycięstw). Dla klas 1 i 4 systemem każdy z każdym, najlepsza czwórka zagra w 1/2 finału, zwycięzcy w finale (półfinał i finał do dwóch zwycięstw).

5. Warunku uczestnictwa: w turnieju mogą brać udział wszyscy miłośnicy gry w szachy, zgłoszenia przyjmuje mgr Tomasz Maciąg do dnia 28 marca 2018 roku

6. Ocena i sędziowanie: sędzią i zarazem prowadzącym turniej będzie Pan mgr Tomasz Maciąg
7. Nagrody: trzech najlepszych zawodników otrzyma dyplom

8. Postanowienia końcowe:

  1. uczestników obowiązują przepisy PZSZach z 2005 roku
  2. organizator zastrzega sobie prawo do niezbędnych zmian w regulaminie wynikających z jego potrzeb.

 

 

 

 

 

NASZE ZAJĘCIA:

 

NASZ PIERWSZY TURNIEJ I OD RAZU PIERWSZY SUKCES!

Dnia 15 listopada 2017 roku w Domu Parafialnym przy kościele bł. Karoliny w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Tarnowa w szachach drużynowych. Drużyna Naszej Szkoły w składzie: Artur Kościółek (1A), Mateusz Łabno (4A), Jakub Hajduk (4B), Lena Wojciechowska (4A) odniosła wielki sukces zajmując III miejsce ( na 7 gier wygraliśmy 5, przegrywając tylko 2 razy).