naukowe

Liczba laureatów i finalistów to efekt wieloletniej i ciężkiej pracy uczniów oraz ich nauczycieli.
W przypadku Gimnazjum Nr 2 w Tarnowie
dane te są imponujące i … rosną z roku na rok.

 

Konkursy przedmiotowe:

83 laureatów
239 finalistów

Stan na 1 września 2017 rok

 

Gratulujemy Wam w imieniu całej społeczności szkolnej, a także najpiękniej dziękujemy za rozsławienie imienia naszej szkoły! Wszystkim uczniom Gimnazjum Nr 2 w Tarnowie życzymy, by ich osobista szansa na sukces została wykorzystana jak najszybciej.

 

Konkursy przedmiotowe 2016/2017

Język polski
Finalista – Kuta Karolina – 2B

Język angielski
Finalista – Krajewska Justyna – 3C

Język niemiecki
Finalista – Marszalik Zuzanna – 3H

Biologia
Laureat – Duch Mikołaj – 3B
Kania Jakub – 2C
Marszalik Zuzanna – 3H
Nowakowska Natalia – 3C
Finaliści – Grocholska Natalia – 3B
Marta Zuzanna – 2H
Kasprzyk Michalina – 2I
Tokarz Ewa – 2H
Błoniarczyk Oliwia – 3C
Naleźny Jakub – 3E

Fizyka
Finaliści – Szarek Adrian – 3A

Wiedza o społeczeństwie
Finalista – Maślanka Gabriela – 3G
Piątek Eltion – 3B
Michałowski Bartosz – 3B

RAZEM:
Laureatów:  4
Finalistów: 13

Konkursy przedmiotowe 2015/2016

Język angielski
Finalista –  Moździerz Magdalena – 3E
Sandecki Dawid – 3B
Wajda Aleksandra – 3E

Język niemiecki
Finalista – Marszalik Zuzanna – 2H

Biologia
Laureat – Duch Mikołaj – 2B
Moździerz Magdalena – 3E
Finaliści –  Bilska Kinga – 3E
Bodziony Karol – 3A
Czapla Karolina – 3E
Czech Wiktor – 3B
Kozioł Joanna – 3H
Marszalik Zuzanna – 2H
Wrona Agnieszka – 3A

Fizyka
Finaliści – Basta Zofia – 3I
Gacek Filip – 3B
Godyń Monika – 3I
Łakoma Iga – 3E
Sroka Bartosz – 3B

Geografia
Finalista – Podraza Monika – 3A

Wiedza o społeczeństwie
Laureat – Ćwik Jakub – 3B
Finalista – Piwowarczyk Zuzanna – 3A

RAZEM:
Laureatów:  3
Finalistów: 18

Konkursy przedmiotowe 2014/2015

Język polski
Finalista – Bednarenko Maciej – 3H

Matematyka
Finalista – Żywiec Wojciech – 3H

Fizyka
Finaliści – Kozub Maciej – 3H
Matzner Magdalena – 3B

Historia
Finalista – Sobiechowski Kacper – 3H
Tyralik Tytus – 3H

Biologia
Laureat – Matzner Magdalena – 3B
Finaliści – Światek Klaudia – 3H
Knutelska Dominika – 3H
Merchut Wiktoria – 3D
Wróbel Aleksandra – 3D

Chemia
Finalista – Matzner Magdalena – 3B

Wiedza o społeczeństwie
Laureat –  Kozub Maciej – 3H

RAZEM:
Laureatów:  2
Finalistów: 11

Konkursy przedmiotowe 2013/2014

Język polski
Finalista – Obszarska Patrycja – 3D

Wiedza o społeczeństwie
Finaliści – Srebro Anna – 3E

Biologia
Laureat – Lubera Wojciech– 3H
Finaliści – Gryc Anna – 3H
Sajdak Piotr – 3B
Srebro Anna – 3E
Świątek Patrycja – 3D

Fizyka
Laureat – Łoziński Bartosz – 3B
Finaliści – Kozub Maciej – 2H
Kucaba Krzysztof – 3B
Grocholska Dominika – 3B
Gniadek Kamil – 3B

Geografia
Finaliści – Kozioł Przemysław – 2C
Świątek Patrycja – 3B

Informatyka
Finalista – Kozub Maciej – 2H

Biblijny
Laureat – Siedlik Rafał – 2H
Finalista – Kuta Adrianna – 3E

RAZEM:
Laureatów:  3
Finalistów: 14

Konkursy przedmiotowe 2012/2013

 Język polski
Laureat –  Kowalczyk Aleksandra – 3E
Finaliści – Kuklewicz Justyna – 2D
Nowak Blanka – 3C
Obszarska Patrycja – 2D

 Język angielski
Laureat – Potępa Dominika – 3E
Finaliści – Stańczyk Filip – 3D
Szczepańska Ewa – 3F
Forystek Katarzyna – 3E
Kubala Piotr – 3B

Historia
Laureat – Mikołaj Tyralik – 3B
Finalista – Nasiadka Patrycja – 3E

Wiedza o społeczeństwie
Finaliści – Dembiński Piotr – 3B
Tyralik Mikołaj – 3B

Matematyka
Laureat – Piotr Kubala – 3B

Biologia
Laureaci –  Maciejko Katarzyna – 3I
Srebro Anna – 2E
Petelicka Maria – 2H
Finaliści – Brniak Michał – 2H
Paprota Natalia – 3A
Świątek Patrycja – 2B
Zaucha Radosław – 3D
Kowalczyk Aleksandra – 3E
Gacoń Ewa – 3E
Bieniasz Kinga – 3E
Ostręga Katarzyna – 3E

Fizyka
Laureaci – Kubala Piotr – 3B
Tyka Bartłomiej – 3B
Finaliści – Łoziński Bartosz – 2B
Lech Elżbieta – 3A

Chemia
Finaliści – Barnaś Gabriela – 3D
Kubala Piotr – 3B

Biblijny
Laureaci – Kozioł Przemysław – 1C
Finaliści – Kotapka Dominika – 3I
Siedlik Rafał – 1H

RAZEM:
Laureatów:  10
Finalistów: 24

Konkursy przedmiotowe 2011/2012

Język polski
Finalista – Aleksandra Bilska – 3G

Matematyka
Finalista – Piotr Kubala – 2B

Geografia
Finalista – Tomasz Maciejko – 3C

Fizyka
Laureat –  Piotr Kubala – 2B
Finaliści –  Jan Gałecki – 3H
Wojciech Garncarz – 3H
Ewelina Kapusta – 3H
Natalia Paprota – 2A
Bartłomiej Tyka – 2B
Wojciech Pecka – 3A
Daniel Gacek – 3A
Jan Drwal – 3H

Biologia
Finaliści – Kinga Pięciak – 3H
Ewa Gacoń – 2E
Aleksandra Kowalczyk – 2E
Tomasz Maciejko – 3C

Historia
Finalista – Mikołaj Tyralik – 2B

Chemia
Finalista – Piotr Kubala – 2B

Informatyka
Finalista – Tomasz Błahut – 3D

Biblijny
Laureat– Patrycja Świątek – 1B

RAZEM:
Laureatów:  2
Finalistów: 18

Konkursy przedmiotowe 2010/2011

 Język polski
Finaliści – Justyna Ślusarska – 3A
Bartłomiej Stachnik – 2A

Język niemiecki
Finalista – Justyna Srebro – 3G

Geografia
Finalista – Bogumiła Czerwonka – 3F

Fizyka
Finalista – Aleksandra Świątek – 2H

Biologia
Finalista – Sandra Jastrzębska – 3F

Chemia
Finalista – Jan Gałecki – 2H

Informatyka
Finalista – Tomasz Błahut – 2D

 RAZEM:
Laureatów:  0
Finalistów: 8

Konkursy przedmiotowe 2009/2010

 Język polski
Finaliści – Mateusz Olek
Julia Rogóż
Aleksandra Zuziak
Justyna Ślusarska

Język angielski
Laureat – Gabriela Potępa

Matematyka

Finaliści – Dariusz Curyło

Monika Mietelska

Maria Milówka

Fizyka

Finaliści – Karolina Jakubowska

Monika Mietelska

Jan Tuziak

Biologia

Laureat – Sandra Jastrzębska

Finaliści – Natalia Matyjewicz

Anna Paszkowska

Katarzyna Wyszkowska

Tomasz Boruch

Adrianna Gądek

Justyna Ślusarska

Anna Baruch

Geografia

Finaliści – Monika Mietelska

Łukasz Potępa

Wiem Więcej

Laureat – Monika Mietelska

RAZEM:

Laureatów:  3     

Finalistów: 19

Konkursy przedmiotowe 2008/2009

 Język polski

Finalistka – Klaudyna Szczepanek,

Język angielski

Laureat –     Maciej Grabiec,

Finalistka- Gabriela Potępa,

Język niemiecki

Finaliści – Emilia Cebrat,

Aleksandra Golonka,

Historia

Laureaci – Aleksandra  Kossowska

Andrzej  Rygiel

Finaliści –  Maciej Grabiec

Matematyka

Laureat – Maciej Grabiec,

 Fizyka

Finaliści – Maciej Grabiec

Mateusz Ziaja

Łozińska Adriana

Chemia

Finalista-  Piotr Wielgus

Biologia

Laureaci – Monika Mazur

Karolina Wojnarowska

Mateusz Ziaja

Finaliści – Magdalena Kaczor

Bartosz Koba

Natalia Matyjewicz

Piotr Wielgus klasa

Joanna Zieńczuk

Biblijny

Finaliści – Łukasz Barnaś

Andrzej Rygiel klasa

RAZEM:

Laureatów:  7

Finalistów: 16

Konkursy przedmiotowe 2007/2008

Język polski

Laureat – Anna Duraczyńska

Finalista – Aneta Kossowska

Język angielski

Laureaci – Maciej Grabiec

Filip Słomski

Finaliści – Joanna Adamska

Jakub Chrościński

Eryk Ignasik

Magdalena Pondel

Informatyka

Finaliści – Adam Markowski

Justyna Mossoń

Biblijny

Laureat – Mateusz Stańczyk

Finaliści – Maciej Grabiec

Ewa Ogórek

Biologia

Laureaci – Sabina Chrząszcz

Aneta Kossowska

Dominika Ruszczyńska

Grzegorz Mucha

Mateusz Obrzut

Piotr Witkowski

Katarzyna Worek

Finaliści – Szymon Bogacz

Eryk Ignasik

Fizyka

Finalista – Maciej Grabiec

Język niemiecki

Finalista – Emilia Cebrat

Historia

Finaliści – Aleksandra Kossowska

Szymon Bogacz

Andrzej Rygiel –

RAZEM:

Laureat – 11

Finalista – 16

Konkursy przedmiotowe 2006/2007

Język polski

Finaliści – Agata Dębosz

Anna Nowak

Magdalena Filipowicz

Język angielski

Finaliści – Katarzyna Białas

Magdalena Pondel

Geografia

Finaliści – Katarzyna Białas

Agata Foryś

Ewa Sabik

Chemia

Laureat – Kamil Piotrowski

Biologia

Finaliści – Agnieszka Sas

Małgorzata Zaucha

Język niemiecki

Laureat – Hachim Kamil

Finalista – Patryk Byszek

Historia

Laureaci – Anna Nowak

Kamila Płaczek

Tomasz Noga

Finaliści – Krakowski Wojciech

Nina Hajdecka

Krzysztof Romaniewski

RAZEM:

Laureat – 5

Finalista – 14

Konkursy przedmiotowe 2005/2006

Język polski

Laureat – Monika Asztabska

Finaliści – Paulina Szczepanik

Michał Rakoczy

Paulina Susułowska

Joanna Włodek

Język angielski

Finalista – Monika Prosowicz

Geografia

Laureat – Kamila Płaczek

Finalista – Monika Gubała

Chemia

Finalista – Lis Maciej

Biologia

Finaliści – Susułowska Paulina

Komasara Karolina

Lis Anna

Gubernat Katarzyna

Wrona Joanna

Fizyka

Finaliści – Mirek Mateusz

Koptiew Michał

Siwiec Tomasz

Język niemiecki

Laureat – Hachim Kamil

Historia

Finalista – Krakowski Wojciech

RAZEM:

Laureat – 3

Finalista – 16

Konkursy przedmiotowe 2004/2005

Język polski

Finalista – Anna Worek

Język angielski

Laureat – Monika Prosowicz

Finaliści – Katarzyna Starostka

Katarzyna Łakoma

Geografia

Laureaci – Anna Worek

Marta Kiwior

Biologia

Laureat – Anna Worek

Finaliści – Anna Piotrowska

Konrad Duda

Justyna Matyjewicz

Andrzej Grzenda

Jakub Jagiełło

Jakub Witek

Język niemiecki

Laureat – Hachim Kamil

Historia

Laureaci – Marcin Markiewicz

Maciej Krakowski

Joanna Niedojadło

Finalista – Ewa Korzeniewska

RAZEM:

Laureat – 8

Finalista – 10

Konkursy przedmiotowe 2003/2004

Język polski

Finalista – Inga  Kozioł

Język angielski

Laureat – Katarzyna Starostka

Finaliści – Artur Litwin

Olga Maciejczak

Monika Zygadło

Geografia

Laureaci – Maria Smutek

Izabela Szlachetka

Finalista – Łucja Młyńska

Chemia

Laureat – Ewa Korzeniewska

Finalista – Agnieszka Węgrzyn

Biologia

Laureaci – Monika Chrzanowska

Olga Jasiak

Marcin Markiewicz

Anna Łabno

Paulina Szlachetka

Maria Smutek

Anna Kiełbasa

Finaliści – Patrycja Szczupak

Anna Mirek

Katarzyna Jaglarz

Wojciech Żak

Natalia Ciurla

Aleksandra Ziaja

Język niemiecki

Laureat – Maciej Krzysztoforski

Matematyka

Finaliści –  Aleksandra Ziaja

Szymon Poręba

Jakub Galas

Historia

Laureat – Karol Obal

Finalista – Krakowski Maciej

RAZEM:

Laureatów – 13

Finalistów – 16

Konkursy przedmiotowe 2002/2003

Język polski

Finaliści – Karolina Sterkowicz

Agata Oleksy

Język angielski

Laureaci – Paweł Ozygała

Justyna Bochenek

Finaliści – Anna Czosnyka

Leszek Nowak

Karolina Sterkowicz

Katarzyna Starostka

Artur Litwin

Dorota Kułaga

Przyroda

Laureaci – Agata Ciurla

Marta Pyzik

Justyna Bochenek

Finaliści – Justyna Cyrek

Natalia Szarek

Anna Czosnyka

Beata Słomska

Paweł Ozygała

Przemysław Koszyk

Aleksandra Ziaja

Maria Smutek

Anna Łabno

Chemia

Finaliści – Justyna Błach

Justyna Bochenek

Matematyka

Finaliści – Aleksandra Ziaja

Agata Ciurla

Historia

Laureaci – Aleksander Duda

Karol Obal

RAZEM:

Laureatów – 7

Finalistów – 21

Konkursy przedmiotowe 2001/2002

Język polski

Laureat – Aleksandra Grabowska

Matematyka

Laureat – Jan Krzysztoforski

Finaliści – Filip Kaszuba

Filip Kwiatkowski

Marcin Onak

Maciej Pawlus

Paweł Ozygała

RAZEM:

Laureatów – 2

Finalistów – 5

Konkursy tematyczne:

SUMA:

Laureatów:  6    

Finalistów: 3

Rok szkolny 2016/2017

Konkursy tematyczne organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz innych Kuratorów Oświaty w porozumieniu z Małopolskim Kuratorem Oświaty

  1. Ogólnopolskie konkursy tematyczne w roku szkolnym 2016/2017 „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Laureat – Kasprzyk Michalina, Przygoda Kacper 

  1. Wojewódzkie konkursy tematyczne dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017
    Konkurs biblijny „Z mądrością Proroków przez życie”

Laureat – Gieracki Łukasz – 1H, Sus Julia 

Rok szkolny 2015/2016

 Konkursy tematyczne organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz innych Kuratorów Oświaty w porozumieniu z Małopolskim Kuratorem Oświaty

  1. Konkurs biblijny „Z mądrością Proroków przez życie”

Laureat – Kania Jakub 

  1. Konkurs historyczny „Ani na chwilę nie złożyliśmy broni…” Polacy w walce podczas II wojny światowej 1939-1945

Finalista – Przygoda Kacper 

Rok szkolny 2012/2013

Konkursy tematyczne organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz innych Kuratorów Oświaty w porozumieniu z Małopolskim Kuratorem Oświaty

  1. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego”.

Finaliści –    Mikołaj Tyralik, Tyralik Tytus 

Rok szkolny 2011/2012

Konkursy tematyczne organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz innych Kuratorów Oświaty w porozumieniu z Małopolskim Kuratorem Oświaty

  1. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego”.

 Laureat – Mikołaj Tyralik