Wycieczki 2017/2018

STYCZEŃ 2018
WYCIECZKA KLAS: 7B, 7C DO KRAKOWA:
Dnia 10 stycznia 2018 roku 
klasy 7b i 7c Szkoły Podstawowej Nr 24 wraz z wychowawczyniami brały udział w warsztatach w Krakowskiej Manufakturze Czekolady prowadzonych  przez wykwalifikowanego deseranta. Uczniowie wysłuchali krótkiej historii czekolady, a potem wykonali ręcznie pralinki i trufle. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Historyczne Krakowa – Rynek Podziemny, gdzie śladem europejskiej tożsamości Krakowa, spacerując między Sukiennicami a kościołem Mariackim, pod ziemią rynku na głębokości kilku metrów, odkryli prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa.


GRUDZIEŃ 2017
WYCIECZKA KLAS: 4A, 4B DO HUTY SZKŁA W KROŚNIE:
W grudniu 2017 roku uczniowie klas 4 a i 4 b Szkoły Podstawowej Nr 24 zwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Właśnie tam powstały te niezwykłe projekty bombek.LISTOPAD 2017
RAJD NIEPODLEGŁOŚCIOWY DO ŁOWCZÓWKA:
Dnia 4 listopada 2017 
odbył się „Rajd Niepodległościowy” uczniów Szkoły Podstawowej Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika. W rajdzie uczestniczyli uczniowie z klas 4,6,7 oraz II i III gimnazjum. Podczas wędrówki odwiedzono cmentarz nr 171 i 172 – Łowczówek i Puste – gmina Pleśna. Przeprowadzono akcję porządkową, zapalono „znicze pamięci”, złożono kwiaty i minutą ciszy uczczono poległych. Na szlaku wędrówki uczniowie poznali historię odwiedzonych miejsc, ale także walory przyrodnicze i kulturowe gminy Pleśna.

WYCIECZKA SZKOLNA DO GORLIC:
W dniu 17 listopada 2017 roku, uczniowie naszej szkoły odwiedzili miasto Gorlice w ramach projektu Świętujemy Niepodległą. Odwiedzili Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza. Poznali tam ekspozycję muzealną dotyczącą bitwy gorlickiej, która odbyła się w dniach 2-12 maja 1915 roku. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie cmentarza wojennego nr 123 w miejscowości Łużna-Pustki.

WRZESIEŃ 2017
WYCIECZKA KLAS: 7A, 7B, 7C, 7D DO ZAMKU I PLANETARIUM W NIEPOŁOMICACH:

We wrześniu 2017 roku uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 24 wraz z wychowawcami zwiedzili przepiękny zamek i planetarium w Niepołomicach.