Wycieczki 2017/2018

KWIECIEŃ 2018
Dnia 24 kwietnia 2018 roku uczniowie klas: 4a, 4b, 6a i 2h Szkoły Podstawowej Nr 24 wraz z opiekunami Panią mgr Bernardą Skrzyniarz, Panią mgr Małgorzatą Kotecką, Panią mgr Anną Więcek i księdzem Tomaszem Piecuchem  odwiedzili Bazylikę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Sanktuarium Jana Pawła II. Po czasie modlitwy, refleksji i zadumy był czas na gry i zabawy edukacyjne oraz doświadczenia naukowe w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie. A z góry przyświecało nam słońce!


MARZEC 2018
WYCIECZKA KLAS 7B, 7C DO HUTY SZKŁA W KROŚNIE
Dnia 21 marca 2018 roku
klasy 7B i 7C Szkoły Podstawowej Nr 24 wraz z wychowawcami zwiedziły  Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa i nowoczesnym technikom, Centrum Dziedzictwa Szkła nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale także ją tworzy. W salach wystaw uczniowie oglądali ekspozycje szkła artystycznego, wykonane przez najlepszych twórców. Następnie odwiedzili sklep ze szklanymi, ręcznie wykonanymi pamiątkami. Klasy widziały także produkcję szkła, podczas której każdy mógł wybić sobie pamiątkowy medal, oczywiście ze szkła! Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty wielkanocne rozwijające kreatywność – malowanie szklanych jajek, które zdecydowanie podobały się najbardziej! W tak oto nietypowy sposób uczniowie dwóch klas siódmych przywitali pierwszy dzień wiosny!


LEKCJA MUZEALNA W AUSCHWITZ – BIRKENAU KLAS: 3A, 3D, 3C
Dnia 5 marca 2018 roku
klasy 3a, 3c, 3d Szkoły Podstawowej Nr 24 odbyły lekcję muzealną w obozach koncentracyjnych Auschwitz – Birkenau. Uczniowie w pełnej ciszy i zadumie zwiedzili cele, budynki. Przeszli uliczkami, którymi kiedyś prowadzono ludzi na śmierć. Z zaciekawieniem słuchali przewodnika opowiadającego o tamtych czasach i przekonali się, że praca wcale nie czyniła tam wolnym.

STYCZEŃ 2018
WYCIECZKA KLAS: 7B, 7C DO KRAKOWA:
Dnia 10 stycznia 2018 roku klasy 7b i 7c Szkoły Podstawowej Nr 24 wraz z wychowawczyniami brały udział w warsztatach w Krakowskiej Manufakturze Czekolady prowadzonych  przez wykwalifikowanego deseranta. Uczniowie wysłuchali krótkiej historii czekolady, a potem wykonali ręcznie pralinki i trufle. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Historyczne Krakowa – Rynek Podziemny, gdzie śladem europejskiej tożsamości Krakowa, spacerując między Sukiennicami a kościołem Mariackim, pod ziemią rynku na głębokości kilku metrów, odkryli prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa.


GRUDZIEŃ 2017
WYCIECZKA KLAS: 4A, 4B DO HUTY SZKŁA W KROŚNIE:
W grudniu 2017 roku uczniowie klas 4 a i 4 b Szkoły Podstawowej Nr 24 zwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Właśnie tam powstały te niezwykłe projekty bombek.LISTOPAD 2017
RAJD NIEPODLEGŁOŚCIOWY DO ŁOWCZÓWKA:
Dnia 4 listopada 2017 
odbył się „Rajd Niepodległościowy” uczniów Szkoły Podstawowej Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika. W rajdzie uczestniczyli uczniowie z klas 4,6,7 oraz II i III gimnazjum. Podczas wędrówki odwiedzono cmentarz nr 171 i 172 – Łowczówek i Puste – gmina Pleśna. Przeprowadzono akcję porządkową, zapalono „znicze pamięci”, złożono kwiaty i minutą ciszy uczczono poległych. Na szlaku wędrówki uczniowie poznali historię odwiedzonych miejsc, ale także walory przyrodnicze i kulturowe gminy Pleśna.

WYCIECZKA SZKOLNA DO GORLIC:
W dniu 17 listopada 2017 roku, uczniowie naszej szkoły odwiedzili miasto Gorlice w ramach projektu Świętujemy Niepodległą. Odwiedzili Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza. Poznali tam ekspozycję muzealną dotyczącą bitwy gorlickiej, która odbyła się w dniach 2-12 maja 1915 roku. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie cmentarza wojennego nr 123 w miejscowości Łużna-Pustki.

WRZESIEŃ 2017
WYCIECZKA KLAS: 7A, 7B, 7C, 7D DO ZAMKU I PLANETARIUM W NIEPOŁOMICACH:

We wrześniu 2017 roku uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 24 wraz z wychowawcami zwiedzili przepiękny zamek i planetarium w Niepołomicach.