sportowe

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

 

ROK 2017/2018:

Piłka nożna 6 osobowa: – I m-ce w Tarnowie; I m-ce w powiecie; I m-ce w Małopolsce; VI m-ce w Polsce.

Halowa piłka nożna:

dziewczęta – V m-ce

chłopcy – III m-ce

Koszykówka:

dziewczęta – II m-ce

chłopcy – III m-ce

Siatkówka:

dziewczęta – III m-ce

chłopcy – I m-ce w Tarnowie; III m-ce w powiecie

Piłka ręczna:

dziewczęta – III m-ce

chłopcy – V m-ce

Szkoła Podstawowa:

Koszykówka:

chłopcy – V miejsce

Siatkówka:

chłopcy – VII miejsce

 Lekkoatletyka:

Mistrzostwa Tarnowa w Drużynowych Biegach Przełajowych :

dziewczęta – I m-ce

chłopcy – I m-ce

Mistrzostwa Tarnowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych:

dziewczęta :    I   m-ce   Patrycja Kozioł  ‘2002

II  m-ce   Dajana Kłósek    ‘2002

III m-ce Oliwia Brożek      ‘2004

IV m-ce Maja Majchrzak   ‘2004

chłopcy: I m-ce Mikołaj Stańczyk   ‘2002

IV m-ce Jakub Wójcikowski‘2004

I m-ce Hubert Kłósek ‘2005

Indywidualne Mistrzostwa Tarnowa w Lekkiej Atletyce:

dziewczęta : I m-ce bieg  na 100 m  Karolina Nosal

II  m-ce bieg  na 100 m Laura Sacha

III m-ce bieg na 600 m  Oliwia Brożek

chłopcy: I  m-ce bieg  na 100 m  Michał Kaczyk

II m-ce bieg  na 300 m  Mikołaj Stańczyk

I  m-ce bieg  na 1000 m  Przemysław Kapek

II m-ce skok w dal Marcin Harbuz

III m-ce pchnięcie kulą Tomasz Marek

 Tenis stołowy:

  • indywidualny:

dziewczęta–I m-ce w Tarnowie;II m-ce w powiecie; VI m-ce w Małopolsce Michalina Kasprzyk

II m-ce w Tarnowie; V m-ce w powiecie; Gabriela Kądziołka

chłopcy – II m-ce w Tarnowie Adrian Cich

IV m-ce w Tarnowie Jakub Kornaus

  • drużynowy:

dziewczęta – I m-ce w Tarnowie; II m-ce w powiecie; VI m-ce w województwie

chłopcy – III m-ce w Tarnowie; IV m-ce w powiecie

Serduszkowe Zawody Pływackie z okazji 26 – Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były one jednocześnie mistrzostwami Tarnowa w pływaniu indywidualnym i sztafecie Szkół Gimnazjalnych.

sztafeta dziewcząt  III m-ce

sztafeta chłopców  IV m-ce

indywidualnie:

50 m stylem motylkowym – II m-ce Kacper Sysło awans do zawodów wojewódzkich

50 m stylem klasycznym –  I m-ce  Wojciech Rubacha awans do zawodów wojewódzkich

50 m stylem klasycznym – III m-ce Adrian Ciężadło    

                                            IV m-ce Arkadiusz Lechowicz

25 m – stylem dowolnym – II m-ce  Paweł Wardzała awans do zawodów wojewódzkich

III m-ce Krystian Mikoda

Szachy drużynowe:

klasy I-VI – III m-ce

klasy VII oraz gimnazjalne – III m-ce

ROK 2016/2017:

FINAŁY WOJEWÓDZKIE:

Złote medalistki województwa małopolskiego – piłka koszykowa dziewcząt:
Wiktoria Kuczyńska
Aleksandra Kuczyńska
Aleksandra Schuster
Martyna Kolbusz
Klaudia Stachura
Sara Soprych
Karolina Motyka
Katarzyna Kucajda
Laura Tota
Gabriela Krawczyk
Aleksandra Kiełbasa

Etap powiatowy:

II miejsce piłka nożna chłopców

III miejsce piłka siatkowa dziewcząt

III miejsce piłka siatkowa chłopców

II miejsce piłka ręczna dziewcząt

III miejsce piłka ręczna chłopców

II miejsce szkolna liga strzelecka

I miejsce Sylwia Dobek pistolet pneumatyczny

I miejsce slalom gigant dziewcząt – Aleksandra Szczebak

II miejsce slalom gigant dziewcząt – Angelina Maniawska

II miejsce slalom gigant chłopców – Karol Więcław

III miejsce slalom gigant chłopców – Wojciech Kowal

ROK 2015/2016:

W roku szkolnym 2015/2016 Gimnazjum nr 2 we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych miasta Tarnowa nasza szkoła zajęła ponownie wysokie II miejsce!

7 października w Nowym Targu rozegrano Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych, na których nasza uczennica Wiktoria Kuczyńska zajęła III miejsce. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich naszych uczniów:

Dziewczęta: Rocznik 2002

10 miejsce Starzyk Aleksandra

29 miejsce Kuczyńska Aleksandra

Rocznik 2001

3 miejsce Kuczyńska Wiktoria

105 miejsce Przeklasa Julia

Rocznik 2000

96 miejsce Ochońska Bogna

Chłopcy: Rocznik 2002

46 miejsce Sabat Szymon

99 miejsce Świderski Hubert

Rocznik 2001

26 miejsce Plebanek Marek

103 miejsce Koś Karol

Rocznik 2000

62 miejsce Kasprzycki Mikołaj

11 X 2015 Bieg Leliwitów 

I  miejsce  Krystian Dubin
I  miejsce Aleksandra Starzyk

22  X  2015  pn halowa chłopców

 I – miejce w Tarnowie

Gacek Filip, Czarnik Szymon, Orawiec Miłosz, Wrona Mateusz, Kasprzycki Mikołaj, Król Dariusz, Kuczyński Arkadiusz, Sak Maksymilian, Turski Tymoteusz, Więcław Karol, Wolny Miłosz, Złotnicki Michał.

27 X 2015   pn halowa dziewcząt – Tarnów

    II – miejsce

Brudny Julia,Grzegórzek Gabriela,Kolbusz Martyna,Kuczyńska Aleksandra,Kuczyńska Wiktoria,Musiał Paulina, Piwowarczyk Zuzanna,Szybczyńska Weronika,Tota Laura

 XI  2015  pn halowa chłopców

 I – mce w Rejonie

Gacek Filip, Czarnik Szymon, Orawiec Miłosz, Wrona Mateusz, Kasprzycki Mikołaj, Wrona Oliwer,  Kuczyński Arkadiusz, Sak Maksymilian, Turski Tymoteusz, Więcław Karol, Wolny Miłosz, Złotnicki Michał.

XI  2015  pn halowa chłopców

V miejsce w województwie

Gacek Filip, Czarnik Szymon, Orawiec Miłosz, Wrona Mateusz, Kasprzycki Mikołaj, Wrona Oliwer,  Kuczyński Arkadiusz, Sak Maksymilian, Turski Tymoteusz, Więcław Karol, Wolny Miłosz, Złotnicki Michał.

Tarnów – 12.01.2016 Koszykówka 

III miejsce – chłopcy

Augustyn Adrian, Brzozowski Jakub, Chudeusz Bartłomiej, Czarnik Szymon, Czech Kacper, Gacek Filip, Kanarek Daniel, Kiełbasa Łukasz, Kloch Adrian, Leszczyński Daniel, Tworzydło Grzegorz, Węgrzyniak Wojciech

I miejsce – dziewczęta awans do Rejonu

Wiktoria Kuczyńska, Aleksandra Kuczyńska, Aleksandra Schuster, Martyna Kolbusz, Karolina Motyka, Katarzyna Kucajda, Justyna Język, Wiktoria Mróz, Klaudia Stachura

Tarnów – 15.I.2016 pływanie indywidualne i drużynowe:

Chłopcy:

sztafeta – II miejsce awans do zawodów wojewódzkich

(Miłosz Jonak, Adrian Stańczyk, Michał Złotnicki, Patryk Złotnicki, Piotr Samulik, Kacper Włodarski, Maciej Magierski, Bartłomiej Jasiak)

indywidualnie:

I miejsce w stylu klasycznym Piotr Samulik – awans do zawodów wojewódzkich

III miejsce w stylu dowolnym Miłosz Jonak – awans do zawodów wojewódzkich

Dziewczęta:

III miejsce styl motylkowy – Dominika Zelek – awans do zawodów wojewódzkich

IV miejsce styl grzbietowy – Martyna Kolbusz

Szkolna liga strzelecka trwa od października do czerwca biorą udział: dziewczęta i chłopcy

 Tarnów – międzygimnazjalne szachy – udział dziewczęta i chłopcy

Lekkoatletyka – Memoriał Tarnowskich Trenerów

Dziewczęta rocznik 2000 – dystans 600 m – III miejsce Zuzanna Piwowarczyk

Dziewczęta rocznik 2000 – dystans 300m – II miejsce Aleksandra Malec, III miejsce – Katarzyna Duraczyńska

Dziewczęta rocznik 2002 – dystans 600m – I miejsce Aleksandra Starzyk

Chłopcy rocznik 2000 – dystans 800m – III miejsce Krystian Dubin

Turniej piłki siatkowej chłopców Jastrząbka: I miejsce

ROK 2014/2015:

1 października 2014 roku w Tarnowie rozegrano Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych Finał Miejski, na których nasi uczniowie zajęli bardzo dobre miejsca. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich naszych uczniów:

BIEGI PRZEŁAJOWE (INDYWIDUALNE) OSIĄGNIĘCIA
IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA
DZIEWCZĘTA rocznik 2002 1 miejsce Kuczyńska Aleksandra
2 miejsce Starzyk Aleksandra
7 miejsce Bodzioch Nikola
9 miejsce Patrycja Kozioł
11 miejsce Klaudia Stachura
13 miejsce Chłopek Gabriela
15 miejsce Jakubas Natalia
18 miejsce Kasprzyk Michalina
19 miejsce Adamczyk Julia
rocznik 2001 1 miejsce Kuczyńska Wiktoria
11 miejsce Chrobak Weronika
23 miejsce Przeklasa Julia
24 miejsce Kalita Katarzyna
rocznik 2000 6 miejsce Ochońska Bogna
CHŁOPCY rocznik 2002 3 miejsce Sabat Szymon
4 miejsce Falisiewicz Gabryś
8 miejsce Świderski Hubert
11 miejsce Barboszek Wojciech
rocznik 2001 1 miejsce Plebanek Marek
4 miejsce Koś Karol
12 miejsce Budzik Szymon
23 miejsce Kotabka Bartłomiej
24 miejsce Mącior Kacper
25 miejsce Kuczyńśki Arkadiusz
27 miejsce Smoleń Miłosz
32 miejsce Schmidt Kacper
35 miejsce Poręba Piotr
39 miejsce Pocica Mikołaj
rocznik 2000 7 miejsce Kasprzycki Mikołaj
11 miejsce Włodarski Kacper

 

Mistrzostwa Tarnowa w Indywidualnym Tenisie Stołowym

http://tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=16509

ROK 2013/2014:

31 stycznia odbyła się Gimnazjada w siatkówce dziewcząt. Nasze uczennice zajęły IV miejsce.
27 stycznia odbyła się Gimnazjada w siatkówce chłopców. Nasi uczniowie zajęli V miejsce.

10 stycznia  odbyły się zawody pływackie w ramach tarnowskiej Gimnazjady
w pływaniu indywidualnym i sztafetowym dziewcząt i chłopców poniżej prezentujemy wyniki jakie uzyskali Nasi uczniowie:

STYL OSIĄGNIĘCIA IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA
DZIEWCZĘTA Sztafeta dziewcząt III miejsce —-
Styl dowolny IX miejsce Błaś Karina
X miejsce Dulęba Katarzyna
Styl klasyczny II  miejsce Dębska Matylda
VIII miejsce Kuczkowska Anna
Styl grzbietowy  VI miejsce Michalik Ewa
VIII miejsce Piątek Veronika
Styl motylkowy IV miejsce Barnaś Aleksandra
STYL OSIĄGNIĘCIA IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA
CHŁOPCY Sztafeta chłopców IV miejsce —-
Styl dowolny III miejsce Wielgus Michał
V miejsce Włodarski Kacper
Styl grzbietowy VII miejsce Bielaszka Jakub
X miejsce Rapacz Jakub

16 grudnia odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w Indywidualnym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Nasi uczniowie bardzo dobrze prezentowali swoje umiejętności. Wszyscy uzyskali awans do zawodów powiatowych
w kategorii dziewcząt oraz chłopców.

TENIS STOŁOWY OSIĄGNIĘCIA IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA
DZIEWCZĘTA I miejsce Marta Patrycja
IV miejsce Kornaus Emilia
V miejsce Błaś Karina
CHŁOPCY II miejsce Rybak Albert
IV miejsce Sajdak Piotr

9 grudnia odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w szachach dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie odnieśli sukces i awansowali do zawodów wojewódzkich.

SZACHY OSIĄGNIĘCIA IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA
DZIEWCZĘTA IV miejsce Nowak Anita
CHŁOPCY V miejsce Kozioł Dominik
IX miejsce Siedlik Daniel

8 grudnia odbył się finał w piłce nożnej dziewcząt, w którym Nasze Gimnazjum zajęło III miejsce.

PIŁKA NOŻNA OSIĄGNIĘCIA SKŁAD ZESPOŁU
DZIEWCZĘTA III miejsce Barnaś Wiktoria
Kostuch Wiktoria
Kawula Adrianna
Chrząszcz Wiktoria
Katra Justyna
Kozioł Dominika
Piwowarczyk Zuzanna
Schauer Amanda
Ochońska Bogna
Batko Klaudia
Więcek Milena
Grzegórzek Gabriela
Brudny Julia
Dubin Izabela
Czapla Karolina

Dnia 13 października odbył się w Tarnowie XXII Bieg Leliwitów Dzieci i Młodzieży, w którym wzięli udział także uczniowie Naszego Gimnazjum.

XXII Bieg Leliwitów Dzieci i Młodzieży OSIĄGNIĘCIA IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA:
KATEGORIA OPEN IV miejsce Morys Mateusz

 

9 października odbył się w Nowym targu Finał Wojewódzki Jesiennych Biegów Przełajowych, w których brało udział sześciu uczniów Naszej szkoły:

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE OSIĄGNIĘCIA IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA:
DZIEWCZĘTA

rocznik 2000

70 miejsce Kołpa Patrycja
78 miejsce Marczyk Justyna
CHŁOPCY

rocznik 2000

26 miejsce Nowak Filip
CHŁOPCY

rocznik 1999

84 miejsce Skruch Adrian
CHŁOPCY

rocznik 1998

28 miejsce Morys Mateusz
65 miejsce Maziarz Mateusz

30 października odbył się finał w piłce nożnej chłopców, w którym Nasze Gimnazjum zajęło 5 miejsce.

PIŁKA NOŻNA OSIĄGNIĘCIA SKŁAD ZESPOŁU
CHŁOPCY V miejsce Morys Mateusz
Maziarz Mateusz
Kozioł Krystian
Fiuk Michał
Białas Dawid
Karpowicz Bartosz
Skrzyniarz Michał
Gieracki Marcin
Wielgus Michał
Sajdak Piotr
Bień Daniel

Dnia 30 września odbyły się kolejne zawody w ramach Gimnazjady – Jesienne Biegi Przełajowe, w których to nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE OSIĄGNIĘCIA IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA:
DZIEWCZĘTA

rocznik 2000

1 miejsce Kołpa Patrycja
3 miejsce Marczyk Justyna
10 miejsce Ochońska Bogna
15 miejsce Chaim Kamila
DZIEWCZĘTA

rocznik 1998

10 miejsce Olszówka Agnieszka
13 miejsce Wójcik Patrycja
CHŁOPCY

rocznik 2000

2 miejsce Nowak Filip
10 miejsce Kasprzycki Mikołaj
11 miejsce Dubin Krystian
CHŁOPCY

rocznik 1999

6 miejsce Skruch Adrian
8 miejsce Kozioł Przemysław
9 miejsce Białas Dawid
12 miejsce Dziubak Krystian
22 miejsce Kiwior Maciej
23 miejsce Bień Daniel
CHŁOPCY

rocznik 1998

1 miejsce Morys Mateusz
 3 miejsce Maziarz Mateusz
21 miejsce Łątka Kamil
23 miejsce Fiuk Michał
26 miejsce Bylica Jakub
29 miejsce Drewecki Bartłomiej
33 miejsce Skuza Maciej
35 miejsce Ungar Grzegor

20 września na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie – Mościcach odbyła się Indywidualna Liga Lekkoatletyczna. Nasi uczniowie zajęli w zawodach wysokie miejsca, poniżej prezentujemy uzyskane przez nich wyniki:

LEKKOATLETYKA OSIĄGNIĘCIA IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA
100 m DZIEWCZĄT

 

6 miejsce Patrycja Kołpa
12 miejsce Horczyk Justyna
100 m CHŁOPCÓW

 

2 miejsce Białas Dawid
8 miejsce Skruch Adrian
10 miejsce Gieracki Marcin
300 m DZIEWCZĄT

 

1 miejsce Heród Magdalena
11 miejsce Czapla Karolina
12 miejsce Mróz Wiktoria
300 m CHŁOPCÓW

 

3 miejsce Ungar Grzegorz
7 miejsce Fiuk Michał
600 m DZIEWCZĄT

 

6 miejsce Kostucha Wiktoria
7 miejsce Ochońska  Barbara
1000 m CHŁOPCÓW

 

10 miejsce Czarnik Filip
15 miejsce Malinowski Adrian
SKOK W DAL 4 miejsce Łoźiński Bartosz
7 miejsce Skrzyniarz Michał
15 miejsce Mikuta Jakub
PCHNIĘCIE KULĄ DZIEWCZĄT 4 miejsce Srebro Anna
PCHNIĘCIE KULĄ CHŁOPCÓW 4 miejsce Hubert Skrzyniarz
8 miejsce Łankiewicz Bartosz
10 miejsce Klich Jakub
SZTAFETA 4×100 dziewcząt 4 miejsce —-
SZTAFETA 4×100 chłopców 2 miejsce Skruch Adrian

Gieracki Marcin

Ungar Grzegorz

Białas Dawid

ROK 2013/2014:

Nasze Gimnazjum we współzawodnictwie tarnowskich szkół gimnazjalnych za rok szkolny 2012/2013 zajęło III miejsce. Jest to miejsce wyższe niż w roku wcześniejszym w którym zajęliśmy IV miejsce. W Małopolsce nasza szkoła uplasowała się na miejscu 25.