PAŹDZIERNIK 2018
Wycieczka do Gorlic:
Dnia 20 października 2018 roku  przedstawiciele klas 4, 5, 6, 7, 8 i 3 gimnazjalnej Szkoły Podstawowej Nr 24 uczestniczyli w wycieczce do Gorlic. W drodze do Muzeum PTTK im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach Pod opieką – mgr Marty Sak i mgr Doroty Zagórskiej odwiedzili jeden z największych cmentarzy I wojny światowej nr 123 w ŁUŻNEJ-  na Wzgórzu Pustki. Tam młodzież uczciła pamięć poległych, zapalając znicze i uczestnicząc w konkursie wiedzy na temat walk w tym rejonie. W muzeum uczniowie zapoznali się z ekspozycją związaną z okolicznościami bitwy gorlickieji; przebiegiem walk w oparciu o podświetlaną makietę BITWY GORLICKIEJ, zwiedzili salę FIGUR WOSKOWYCH. Następnie odwiedzili DOM SŁOWACKO – POLSKI, gdzie zapoznali się z twórczością Dusana Jurkovica-architekta, autora GONTYNY na Wzgórzu Pustki, która uległa zniszczeniu, a dziś mogli ją podziwiać po renowacji. Ciekawym elementem wycieczki była wystawa fotografii dotyczącej malowniczej architektury Beskidu Niskiego.

Lekcja muzealna w Auschwitz – Birkenau i w Wadowicach klas 3A i 3F:
Dnia 16 października 2018 roku
uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klas: 3A i 3F (odziały gimnazjalne) pod opieką Pań: mgr Małgorzaty Cieślik, mgr Anety Górowskiej i mgr Anny Halskiej – Bukowskiej wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Oświęcimia i Wadowic. Najpierw uczniowie zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau, gdzie uczestniczyli w wyjątkowej i bardzo smutnej lekcji historii, która dla wszystkich pozostanie na długo w pamięci. Uczniowie w hołdzie poległym złożyli kwiaty i uczcili minutą ciszy ich męczeńską śmierć. W drodze powrotnej ze względu na przypadający na ten dzień – Dzień Papieża Jana Pawła II odwiedzili miejsca związane z osobą Karola Wojtyły w Wadowicach.

Rajd niepodległościowy:
Dnia 6 października 2018 roku reprezentacja klas Szkoły Podstawowej Nr 24 (klasy: 5A, 5B, 6B, 7C, 8B, 8D oraz 3E gimnazjum) wzięła udział w  „Rajdzie Niepodległości” zorganizowanym w związku z obchodami setnej rocznicy NIEPODLEGŁEGO PAŃSTWA POLSKIEGO. Ta wycieczka autokarowo- piesza jest częścią realizacji projektu: „Na stos rzuciliśmy swój życia los”.50cio- osobowa grupa oddała cześć poległym żołnierzom, zapaliła znicze, wspólnie odśpiewała pieśni patriotyczne oraz wzięła udział w quizie wiedzy historycznej związanym z okolicznościami walk pod Łowczówkiem i losem Legionów Polskich Piłsudskiego. Wyjazd zorganizowała Pani mgr Marta Sak – wychowawczyni klasy 3E; opiekę sprawowały także wychowawczynie klasy 6B Pani mgr Dorota Zagórska oraz klasy 7C Pani mgr Anna Czyż. Młodzież z niecierpliwością oczekuje kolejnego rajdu. Tym razem będzie to wycieczka do Gorlic (w tym Góra Pustki – Cmentarz Wojskowy Nr 123).

Wycieczka integracyjna klas 7A i 7B w Beskid Wyspowy:
W dniach 5 do 6 października 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klas: 7A i 7B wraz z wychowawcami mgr Joanną Dubel – Łabędź, mgr Joanną Przygodą i mgr Anetą Górowską przebywali na wycieczce integracyjnej w Beskidzie Wyspowym. W programie wycieczki oprócz zajęć o charakterze integracyjnym znalazły się też, krótkie wędrówki przyrodnicze.

WRZESIEŃ 2018
Wycieczka 3D, 8C i 8D do Pragi:
W dniach 26 do 28 września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 z klas: 3D, 8C i 8 D przebywali na wycieczce szkolnej w stolicy Republiki Czeskiej – Pradze pod opieką Pani mgr Moniki Jasińskiej, Pani mgr Urszuli Stanaszek-Błaszczyk, Pani mgr Małgorzaty Salczyńskiej oraz Pani mgr Dominiki Woskowicz. W dobrych humorach spędziliśmy trzy wspaniałe dni w stolicy Czech, odpoczywając, a jednocześnie ucząc się i integrując. Zwiedziliśmy takie miejsca jak Senat Czeski, Stare i Nowe Miasto, Złotą Uliczkę, Hradczany i słynny Most Karola. Spacerowaliśmy po urokliwych praskich zakątkach i podziwialiśmy zabytki tego niezwykłego miasta. Mamy nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wrócimy.

Wycieczka 5A i 5B do Ciężkowic:
Dnia 20 września 2018 roku
uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 24 klasy 5A i 5B pod opieką Pani mgr Agnieszki Wojtarowicz, Pani mgr Małgorzaty Koteckiej oraz Pani mgr Anny Więcek wybrali się do Ciężkowic. Towarzyszyła nam piękna pogoda, dobry humor i uśmiech. Uczniowie aktywnie zwiedzali z przewodnikiem – animatorem rezerwat „Skamieniałe Miasto”, nie tylko słuchali ciekawych opowiadań o rezerwacie, ale również doskonale bawili się w czasie zabaw i konkursów z niespodziankami. Następnie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego, gdzie czekały kolejne niespodzianki, m.in. rejs batyskafem, modele dużych drapieżników, ekspozycja ornitologiczna. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy porcją dobrej kiełbaski.