12 grudnia, 2018

37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Dnia 11 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 24 uczennice z klasy 6B pod kierunkiem Pani mgr Magdaleny Tomczyk przedstawiły przez szkolny radiowęzeł uroczysty apel z okazji 37 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W historii współczesnej naszego kraju jest wiele bolesnych wydarzeń. Jednym z nich jest również stan wojenny 1981 roku. Uczennice przedstawiły wydarzenia poprzedzające 13 grudnia 1981 roku w Polsce, realia stanu wojennego, poezję patriotyczną oraz sylwetki wielkich Polaków zaangażowanych w walkę przeciwko komunizmowi w pierwszych miesiącach trwania stanu wojennego. Apel stanowił dla społeczności naszej szkoły ważną refleksję historyczną o tych trudnych rozdziałach współczesnych dziejów Polski.