EKOMANIA W SP NR 24

Dnia 12 kwietnia 2018 roku uczniowie klas 1A, 4A, 4B, 6A, 7A, 7B, 7C, 7D Szkoły Podstawowej Nr 24 brali udział w projekcie ekologicznym „Wszystkie barwy recyklingu”. Najpierw panie z Branżowej Organizacji Odzysku Opakowań przeprowadziły ekolekcję z klasami 1A, 4A i 4B, Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak poprawnie segregować śmieci oraz zapoznały się z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą bezmyślność w obcowaniu z naturą. Na koniec zaprezentowano film pt.: „Drugie życie butelki PETulki” i rozdano nagrody za aktywność podczas zajęć. Następnie klasy czwarte wzięły udział w grze ekologicznej, którą przygotowała dla nich Pani mgr Katarzyna Kamińska-Smoleń wraz z uczniami klasy IIC. Ostatnim punktem tego projektu były prezentacje klas. Klasy czwarte przygotowały rewelacyjny pokaz mody ekologicznej i zaprezentowały bardzo ładne wiersze o tematyce ekologicznej. Klasa 6A, której kolorem przewodnim był brąz symbolizujący Ziemię, przedstawiła nam piękne opowiadanie o naszej planecie, następnie wiersz i opowiedziała o swoich ekopracach, które wykonała na plastyce. Klasa siódme wykonały prezentacje multimedialne na temat, jak oszczędzać wodę, jaką rolę pełnią witaminy w życiu człowieka oraz co to jest smog. Klasa 7C zorganizowała na długiej przerwie „zdrowy bazarek”, rozdając owoce i soki. Na koniec wysłuchaliśmy piosenki ekologicznej w wykonaniu Adriany Grzywy (7C) i Gabrieli Karpały (7B). Koordynatorem całego projektu była Pani mgr Dominika Woskowicz, która dziękuje wychowawcom klas za przygotowanie swoich uczniów, Pani mgr Annie Halskiej-Bukowskiej za dekorację, Pani mgr Monice Jasińskiej za pomoc przy organizacji bazarku oraz Pani mgr Danucie Liszce za pomoc merytoryczną, bez której projekt nie doszedłby do skutku. Szczególne podziękowania należą się Pani Joannie Gaudyn za inspirację do przygotowania tego projektu i pomoc w promocji naszej szkoły.