Uczniowie SP Nr 24 na „Rajdzie Niepodległościowym”

Uczniowie SP Nr 24 na "Rajdzie Niepodległościowym"

Dnia 6 października 2018 roku reprezentacja klas Szkoły Podstawowej Nr 24 (klasy: 5A, 5B, 6B, 7C, 8B, 8D oraz 3E gimnazjum) wzięła udział w  „Rajdzie Niepodległości” zorganizowanym w związku z obchodami setnej rocznicy NIEPODLEGŁEGO PAŃSTWA POLSKIEGO. Ta wycieczka autokarowo- piesza jest częścią realizacji projektu: „Na stos rzuciliśmy swój życia los”.50cio- osobowa grupa oddała cześć poległym żołnierzom, zapaliła znicze, wspólnie odśpiewała pieśni patriotyczne oraz wzięła udział w quizie wiedzy historycznej związanym z okolicznościami walk pod Łowczówkiem i losem Legionów Polskich Piłsudskiego. Wyjazd zorganizowała Pani mgr Marta Sak – wychowawczyni klasy 3E; opiekę sprawowały także wychowawczynie klasy 6B Pani mgr Dorota Zagórska oraz klasy 7C Pani mgr Anna Czyż. Młodzież z niecierpliwością oczekuje kolejnego rajdu. Tym razem będzie to wycieczka do Gorlic (w tym Góra Pustki – Cmentarz Wojskowy Nr 123).