Dzień kolorowej skarpetki

Dzień 21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale także Światowym Dniem Osób z zespołem Downa. Zakładając kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki, zwracamy na siebie uwagę, a tym samym na problemy ludzi chorych na zespól Downa. Kolorowa skarpetka jest symbolem naszej solidarności z tymi osobami. Planowaliśmy w naszej szkole przyłączyć się do tej akcji, z wiadomych powodów nie mogliśmy tego zrobić. Zachęciliśmy więc naszych uczniów i ich rodziny do zrobienia tego w domu. Skarpetki nie do pary symbolizują różnorodność genetyczną – dodatkowy chromosom w 21 parze chromosomów, no i przecież chromosom kształtem przypomina skarpetkę. Doszło do nas całe mnóstwo zdjęć, za które ślicznie dziękujemy!!! Pamiętajmy inny znaczy WYJĄTKOWY!