Kółko szachowe

Opiekun: mgr Tomasz Maciąg


ZAJĘCIA SZACHOWE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019:
Zajęcia odbywają się co drugi tydzień w sali P.01
W przypadku odwołania zajęć, kolejne odbywają się wg ustalonego harmonogramu!!!

  • 26.02 (wtorek)
    12.00 – 12.45: 1B 
    13.00 – 13.45: 1A
  • 27.02 (środa)
    13.00 – 13.45: 1C
  • 5.03 (wtorek)
    12.00 – 12.45: turniej
    13.00 – 13.45: turniej
  • 6.03 (środa)
    13.00 – 13.45: turniej
  • 12.03 (wtorek)
    12.00 – 12.45: 1B 
    13.00 – 13.45: 1A
  • 13.03 (środa)
    13.00 – 13.45: 1C
  • 19.03 (wtorek)
    12.00 – 12.45: turniej
    13.00 – 13.45: turniej
  • 20.03 (środa)
    13.00 – 13.45: turniej
  • 26.03 (wtorek)
    12.00 – 12.45: 1B 
    13.00 – 13.45: 1A
  • 27.03 (środa)
    13.00 – 13.45: 1C


WYNIKI:

Pary w kategorii Młodsi – klasy: 2 – 6:
1. Jakub Kucharski 6A – Filip Kawa 6A – 1:1 (27 luty, godz. 13 00 )
2. Jakub Malig 5A – Karol Kozioł 6A – 2:0 
3. Michał Sumara 4B – Maja Stefańska 4B – 1:1 (27 luty, godz. 13 00 )
4. Stanisław Syrek 4A – Antoni Przybyło 5A0:2
5. Oliwia Zaranek 6B – Filip Dajtrowski 4A – 1,5:1,5 (27 luty, godz. 13 00 )
6. Jakub Kwiatkowski 4B – Marcel Kurczab 2A – 0:1 (27 luty, godz. 13 00 )
7. Bartłomiej Kukuła 6A – Leopold Wilk 5A – 1:0 (27 luty, godz. 13 00 )
8. Urszula Urbaś 4B – Paweł Wardzała 5A – 2:0
9. Jakub Fira 5B – Filip Jagiencarz 6A – 1:1 (5 marzec, godz. 12 00 )
10. Erwin Andrzejewski 4A – Wiktor Borysko 5A – 0:1 (5 marzec, godz. 12 00 )
11. Artur Kościółek 2A – Bartłomiej Krajewski 6A –1:1 (5 marzec, godz. 12 00 )
12. Filip Tutaj 5A – Bartłomiej Maciąg 6A0:2
13. Marcin Tofijski 6B – Jakub Hajduk 5B0:2
14. Stefan Loish 4A – Bartosz Grzyb 4B – 2:0 (walkower)
15. Michał Cyga 4B – Michał Kukuła 6B – 0:1 (5 marzec, godz. 12 00 )
16. Mateusz Łabno 5A – Rafał Gawron 6A – 2:0


Pary w kategorii Starsi – klasy: 7 – III:
1. Karolina Tulicka 3G – Szymon Wajda 3B0:2

2. Eryk Piekieniak 3D – Maciej Mika 3D1:2
3. Kacper Kaczkowski 7A – Jakub Witek 7B0:2 (walkower)
4. Mateusz Urbaś 8D – Bartosz Kurczab 7A – 2:0
5. Olaf Rozkrut 8D – Michał Wałaszek 3B – 2:0 (walkower)
6. Damian Manijak 3E – Jan Dębski 3B – 2:1
7. Mateusz Podosek 3G – Arkadiusz Lechowicz 7A – 0:2
8. Krzysztof Wojnarowicz 8C – Karolina Kulas 8A – 2:0
9. Hubert Kłósek 7A – Fouad Fahed 8C – (27 luty, godz. 10 55 – sala 2.15)
10. Kacper Budzik 3A – Jakub Lenart 8C – (27 luty, godz. 10 55 – sala 2.15)
11. Natalia Niemczyńska 8A – Adrian Maciąg 8C0:2
12. Konrad Stefanik 3G – Jakub Trela 7B0:2
13. Urszula Urbaś 4B – Mikołaj Ożga 3G – 2:0
14. Karol Mądel 3A – Konrad Gałuszka 7C – (25 luty, godz. 7 30 s. 2.06)
15. Jan Blicharz 8A – Magdalena Bednarenko 8A – 2:0
16. Klaudiusz Ptak 3A – Kamil Zaród 7A – (26 luty, godz. 9 15 s. 2.16)
17. Jakub Buras 3G – Jakub Kaleta 3C0:2
18. Konrad Nazaruk 8D – Oskar Jasiak 3B – (25 luty, godz. 10 00 s. 2.06)
19. Wojciech Kaczówka 8D – Dominik Kawula 3C – 2:0


Regulamin II Turnieju Szachowego
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 24
Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

  1. Organizator:  mgr Tomasz Maciąg
  2. Cel imprezy:
  • możliwość bezpośredniego kontaktu miłośników gry w szachy,
  • wymiana doświadczeń i doskonalenie umiejętności gry w szachy,
  • promowanie gry w szachy w szkole,

3. Termin i miejsce turnieju:  luty – maj 2019 roku, sala P.01
4. System rozgrywek:

  • turniej zostanie przeprowadzony systemem pucharowym P10 (1 runda – 20 minut, po 10 minut na każdego uczestnika), przegrywający odpada (do dwóch zwycięstw) dla klas 7, 8, 3 (oddziały gimnazjalne), w 1/2 finału: 5 zawodników rozegra swoje partie systemem kołowym (każdy z każdym), do Finału awansuje 2 najlepszych!
  • dla klas 2 – 6, systemem pucharowym P15 (1 runda – 30 minut, po 15 minut na każdego uczestnika), przegrywający odpada (do dwóch zwycięstw),
  • 2 błędy szachowe eliminują zawodnika, za błąd uważa się sytuację, gdy gracz nie zauważy szacha swojego króla (gdy przeciwnik zauważy zaistniałą sytuację, zgłasza sędziemu zawodów lub gdy sędzia ją zauważy) oraz wykonanie ruchu inną figurą, niż tą, którą dotknęło się wcześniej, za błąd przeciwnika otrzymuje się dodatkowo 2 minuty czasu gry,
  • 3 krotne powtórzenie tej samej pozycji, będzie skutkowało – REMISEM (gdy przeciwnik zauważy zaistniałą sytuację, zgłasza sędziemu zawodów lub gdy sędzia ją zauważy),
  • w turnieju NIE STOSUJEMY BICIA W PRZELOCIE!

5. Warunku uczestnictwa: w turnieju mogą brać udział wszyscy miłośnicy gry w szachy, zgłoszenia przyjmuje mgr Tomasz Maciąg do dnia 1 lutego 2019 roku.
6. Ocena i sędziowanie: sędzią i zarazem prowadzącym turniej będzie Pan mgr Tomasz Maciąg.
7. Nagrody: trzech najlepszych zawodników otrzyma dyplom.
8. Postanowienia końcowe:

  • uczestników obowiązują przepisy PZSzach z 2014 roku,
  • organizator zastrzega sobie prawo do niezbędnych zmian w regulaminie wynikających z jego potrzeb.

    WYNIKI TURNIEJU SZACHOWEGO:

Klasy 2 – 6:                                                                                               Klasy 7 – III:
I miejsce:                                                                                                          I miejsce: 
II miejsce:                                                                                                       II miejsce: 
III miejsce:                                                                                                    III miejsce: 

FINAŁ:
1.  
o 3 miejsce:
2.

1/2 finału:

1.
2.

1/4 FINAŁU:
1.
2.
3.
4. 

1/8 FINAŁU:
1. 
2.
3.
4.
5. 
6. 
7.
8.


NIEBYWAŁY SUKCES MOICH PODOPIECZNYCH!!!

W dniu 23 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły osiągnęli WIELKI SUKCES w Turnieju o Mistrzostwo Tarnowa w szachach drużynowych. w Igrzyskach Dzieci. Skład naszej drużyny: Urszula Urbaś (4B), Artur Kościółek (2A), Matusz Łabno (5A), Jakub Hajduk (5B) – 2 MIEJSCE. Natomiast 24 października w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej drużyna w składzie: Karolina Kulas (8A), Jakub Lenart (8C), Krzysztof Wojnarowicz (8C), Karol Mądel (3A) osiągnęła NIEBYWAŁY SUKCES – ZAJMUJĄC 1 MIEJSCE!
Dnia 30 listopada 2018 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 24 osiągnęła bardzo dobry wynik w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych w finale wojewódzkim. Turniej został rozegrany Szkole Podstawowej Nr 4 w Myślenicach. Nasz zespół w składzie: Karolina Kulas (8A), Jakub Lenart (8C), Krzysztof Wojnarowicz (8C), Karol Mądel (3A) ostatecznie zajął 5 miejsce na 18 drużyn biorących udział w turnieju.